Комп’ютерна обробка

Всім відомо, що цифрова обробка фотографій має найширші можливості, недоступні зовсім або важкодоступні раніше традиційним методам обробки. Але для більшості людей це твердження – порожній звук.

Що може комп’ютер, цілком не уявляють навіть ті, хто знайомий з цифровою фотографією, не кажучи вже про пересічного споживача фотографічних послуг. А ви знаєте, що за допомогою новітніх методів обробки фотографій ви можете стати справжнім художником? Багато професійних, і не дуже, фотографи не цураються нових методів. Не маючи самостійної підготовки (до слова сказати, на це можуть піти роки), вони годинами просиджують поруч з фахівцями по комп’ютерній обробці фотографій і направляють їх дії. І в результаті виходять справжні шедеври фотографічного мистецтва. Досвід і фантазія фотографа-художника в з’єднанні з умінням фахівця з комп’ютерної обробки фотографій творять справжні чудеса!

Багато, прочитавши перші рядки, з подивом знизують плечима: “чудес не буває, з поганої фотографії хорошою не зробиш!” Може бути. Судіть самі. Ось, далеко не повний, список послуг, які ми надаємо нашим клієнтам.

Обробка фотографій
Виправлення (підготовка до друку). Приведення фотографії до виду, прийнятного для сприйняття. Забирається пил і подряпини, вирівнюється щільність знімка, здійснюється коректування кольору.
Викадровка без відновлення зображення. Виділення окремого фрагмента з фотографії в якості самостійної фотографії (наприклад “вирізка” особи людини з групової фотографії). Друкується на білому тлі.
Викадровка з відновленням зображення. Виділення окремого фрагмента з фотографії в якості самостійної фотографії з відновленням втрачених частин. Наприклад, “вирізка” людини з групової фотографії та відновлення ділянок його тіла заслоненних іншими учасниками знімка. Друкується на білому тлі.
Дрібна ретуш (менше 10% площі фотографії). Видалення пилу і подряпин, тріщин, відновлення нескладних втрачених ділянок (деталі одягу, інтер’єру і т.п.), вирівнювання рівня щільності не більше ніж на 10% площі знімка.
Ретуш фотографії (відновлення менше 25% площі фотографії). Видалення пилу, подряпин, тріщин, відновлення більш складних, але не дуже зіпсованих деталей (дрібні деталі одягу, інтер’єру, невеликі ділянки обличчя, рук), вирівнювання рівня щільності не більше ніж 25% площі знімка.
Ретуш фотографії (відновлення менше 50% площі фотографії). Видалення пилу, подряпин, тріщин, відновлення складних, зіпсованих менш ніж на 30% деталей знімка, вирівнювання рівня щільності не більше ніж 50% площі знімка. Для більш достовірного відновлення осіб бажано мати ще одну незіпсовану фотографію відновлюваного особи.
Фотомонтаж. Наприклад, перенесення сфотографованого на інший фон, або створення густий шевелюри. Можливі й більш складні види фотомонтажу. Наприклад, голова – одну людину, тулуб – іншого і все це на іншому тлі. Або створення віртуальної картинки з реальним персонажем.
Сканування негативів, слайдів, фотографій та запис на дискету або CD.